Osobnosti

Rozhodčí | osobnosti

Pozvání na druhý ročník jedinečné události STAFFBULL CAMP přijalo hned několik odborníků na plemeno! Mezi ty největší patří medinárodní rozhodčí a specialista na plemeno SBT Paul Martin ze Severního Irska, mezinárodní rozhodčí a specialista na plemeno SBT Robert Jenkins taktéž ze Severního Irska a dlouholetá chovatelka a profesionální handlerka Jana Zálišová z České republiky. Další odborníci budou v průběhu následujících dní přibývat, proto doporučujeme sledovat naše sociální sítě!

Paul Martin

Paul Martin

rozhodčí pro plemeno SBT na víkendové akci Staffbull Camp 2022

Paul Martin je mezinárodní rozhodčí, dlouholetý chovatel a odborník na plemeno SBT a majitel chovatelské stanice Loyalstaff. Svého prvního staforda dostal na začátku sedmdesátých let, když byl ještě na škole. První zkušenosti s výstavami však získal až mnohem později, asi za 10 let.

Někdy na přelomu let 1978-1979 vstoupil do klubu N.I.S.B.T.C., kde později vykonával řadu funkcí v klubovém výboru. Od roku 1987 byl předsedou tohoto klubu. Nyní vykonává funkci místopředsedy.

Mezi některé psy, které v minulosti vlastnil nebo odchoval, patří Ch./IRL Ch. Szondu Ulster Maddy (4cc´s, 2rcc´s), Ulsters Price and Joy (1rcc), Sparstaff Ready to Go of Loyalstaff (1rcc), AUS GrCh. The Ulster Immigrant, IRL Ch. Loyalstaff Sweet William (2rcc´s), Loyalstaff Hear The Cry (2rcc´s), Loyalstaff My Aunt Jane (1rcc), Robinsons Little Devil (1rcc), Argyles Troublesome Lass (1rcc), Loyalstaff Bella Bambina of Eaststreet (2cc´s) a spoustu dalších vítězů. Také odchoval Miss Maguinness, která je matkou Ch. Mountaboo Seasoned Man a Mountaboo Plain Krazy at Kelstock. Momentálně vystavuje fenu Loyalstaff Star of Eden (1cc a 1rcc).

Jako rozhodčí posuzuje naše plemeno od roku 1991. Od této doby posuzoval řadu OPEN SHOWs Severním Irsku, Skotsku, Anglii a Irské republice. Šestkrát posuzoval CHAMPIONSHIP SHOWs ve Velké Británii. Rovněž měl tu čest posuzovat dvakrát na výstavách v Austrálii, třikrát v USA, v jižní Africe a také třikrát v Evropě.

K účasti na našem STAFFBULL CAMPU 2022 řekl následující: „Je mi velkou ctí, že jsem byl ČMKA pozván k posuzování plemene na speciálním víkendu Staffbull Camp 2022. Budu zde posuzovat spravedlivě a s plným respektem ke psům i jejich vystavovatelům.“


Robert Jenkins

Robert Jenkins

rozhodčí pro plemeno SBT na víkendové akci Staffbull Camp 2022

Robert Jenkins je taktéž mezinárodní rozhodčí, dlouholetý chovatel a odborník na plemeno SBT a majitel chovatelské stanice Slatady. Svého prvního staforda získal z útulku v roce 1985 a brzy si toto plemeno zamiloval. Zúčastnil se několika výstav, ale nebyl moc úspěšný. Svého prvního výstavního staforda si pořídil v roce 1987. Byl to červený pes Slatady Red Warrior, kterému říkal Max, a s ním docílil, řekněme, mírných výstavních úspěchů.

Do klubu N.I.S.B.T.C. vstoupil ve stejném roce a od té doby je jeho členem. Zastával v něm funkci tajemníka, předsedy a také pokladníka a ve výboru klubu působil mnoho let.

Chovem se zabýval příležitostně, ovšem navzdory tomu dosáhl řady úspěchů. Podařilo se mu odchovat jednoho UK šampiona, pět irských šampionů, jednoho mezinárodního šampiona krásy a řadu psů, kteří získali STUD BOOK NUMBER.

Jako rozhodčí jednou posuzoval CHAMPIONSHIP SHOW ve Velké Británii a třikrát měl příležitost udělil GREEN STARs v Irsku. Posuzoval také na velkých výstavách v Norsku a ve Švédsku.

Aktuálně prezentuje dva mladé psy z jeho chovatelské stanice, psa Slatady Above the Clouds a fenu Slatady Gold Digger, kterým se oběma ve výstavním kruhu daří.

Robert Jenkins srdečně přijal nabídku Českomoravské kynologické akademie, z. s., k posuzování plemene stafordšírský bulteriér na akci STAFFBULL CAMP 2022, společně s dlouholetým chovatelem a mezinárodním rozhodčím Paulem Martinem. K tomu sdělil: „S velkým potěšením jsem přijal nabídku k posuzování od ČMKA. Těším se do České republiky, těším se, že vás všechny uvidím a budu moci posuzovat vaše krásné stafordy!“


Roman Záliš

Roman Záliš

výcvikář a přednášející na víkendové akci Staffbull Camp 2022

Roman Záliš je dlouholetý chovatel, vystavovatel a trenér plemene stafordšírský bulteriér. Je vícenásobným držitelem titulu Mistr České republiky družstev v branném víceboji kynologů a ve výcviku služebních psů, instruktorem kynologie, figurantem a výcvikářem ČMKA, aktivním členem ČKS a SBTC CZ, kde řadu let vykonával funkci předsedy klubu a jako člen Rady pro výcvik klubu SBTC CZ zde byl rovněž garantem výstavní přípravy.

V minulosti spolupořádal seminář o plemeni SBT pro členy klubu SBTC CZ a pro rozhodčí z ČR s aprobací na plemeno, každoročně organizuje specializované výstavní a výcvikové semináře, přednášky, výstavy, zkoušky, závody ve sportovní kynologii a další akce pro plemeno SBT v České republice.

Společně s manželkou vlastní chovatelskou stanici DOMIDAR DOGS, která v letech 2016, 2017, 2018, 2019 a 2020 získala titul Výstavně nejúspěšnější chovatelská stanice SBT v České republice. Tento titul je každoročně vyhlašován klubem SBTC CZ, z.s.

Jeho prvním psem plemene SBT byl InterCh., MultiCh. GLOCK Stawka Wieksza niž Žycie, se kterým získal nejen 2x titul TOP STAFF v České republice, ale také titul pracovního šampiona klubu SBTC CZ. Tento legendární pes si dnes užívá zaslouženého důchodu a těší se stále pevnému zdraví. Další úžasnou fenou v jeho chovatelské stanici je InterCh., MultiCh. MAYA Stawka Wieksza niž Žycie, která rovněž dvakrát získala titul TOP STAFF v České republice, podruhé dokonce ve věku 10 let. Tato mimořádná fena je matkou řady velmi úspěšných psů, jakými jsou například Ch. HOLD ME BACK Domidar Dogs, Ch. IRON FIST Domidar Dogs, polská TOP STAFF fena EXTRA´S LEGACY Domidar Dogs, USA Ch. GO FOR IT Domidar Dogs nebo Ch. GLIMMER MAN Domidar Dogs.

Výstavně připravil více než stovku zástupců plemene SBT, přičemž sedm jeho svěřenců získalo 11 x titul TOP STAFF klubu SBTC CZ.

Jako vystavovatel získal nespočet titulů šampionů a úspěchů na klubových, národních a mezinárodních výstavách v České republice i v zahraničí. Mezi jeho svěřence patřili například Ch. Ashstock RED MILLER JW, Ch. Ginstean MISTER COOL, Ch. Valglo DREAM MAKER, Ch.Assilio RED ALERT, Ch. Assilio RED ARROW, Ch. VANTA z Hambalek Bušín, Ch. ZONNY z Hambalek Bušín, Ch. KASIA z Hambalek Bušín, Ch. ULTRA BLACK STIG Wizzard Bull a mnoho dalších.

Nejznámějším psem, kterého v posledních letech ve výstavních kruzích prezentoval, byl pes pocházející z jeho chovatelské stanice – USA Ch./MultiCh. BRENO Domidar Dogs, se kterým mnohokrát získal titul BEST OF GROUP, BEST OF DAY, a dokonce také titul BEST IN SHOW. Mimo tyto úspěchy se tento pes stal také velmi kvalitním plemeníkem. V jedné z kolébek plemene, v Jihoafrické republice, se jeho dcera Ch. Raminartus TAL´S HEIDI JM stala TOP STAFFORD OPPOSITE SEX (v roce 2019, z 636 fen), TOP OPEN BITCH a TOP JUNIOR 2019. Podobného úspěchu dosáhl také jeho potomek v České republice, Ch. GLIMMER MAN Domidar Dogs, který je držitelem rekordu bodování klubu SBTC CZ, 2 x získal titul TOP STAFF klubu SBTC CZ, TOP TERIÉR a RUNNER UP TOP DOG (ze všech plemen) v roce 2017.

Aktuálně na výstavní kariéru připravuje mladičkou fenu OUT OF CONTROL Domidar Dogs, kterou velmi brzy čeká její výstavní premiéra.

Jako na každou kynologickou akci ČMKA zareagoval náš výcvikář Roman Záliš velice kladně. K tomu dodal: „Moc se těším na druhý ročník STAFFBULL CAMPU a jsem připraven poskytnout všechny moje zkušenosti majitelům a chovatelům našeho úžasného plemene a především nastupující mladé generaci kynologů!“


Lucas Krupka

Lucas Krupka

rozhodčí bullsportů na víkendové akci Staffbull Camp 2022

Lucas Krupka je dlouholetý závodník a milovník plemene stafordšírský bulteriér. Ve své kynologické kariéře se věnuje zejména bullsportům, a to na národní i mezinárodní úrovni. V České republice Lucas pořádal například akce DBVA a DDT Staff Cup. Dnes se se svou přítelkyní oba aktivně věnují výcviku psů na kynologickém cvičišti nedaleko Benátek nad Jizerou.

Lucas mimo posuzování bullsportů dlouhá léta závodil se sportovní legendou, psem Diegem, se kterým v jejich sportovní kariéře společně dosáhli mnoha a mnoha sportovních úspěchů včetně vítězství v parkuru.

Lucas Krupka přijal nabídku ČMKA z.s., s velkým nadšením. Posuzovat bude sobotní část programu, věnovanou bullsportům. Jednat se bude především o Monkey Track, A-Frame, Treadmill Race, High Jump, Tug of War a Weight Drag Pull. K tomu nám řekl: „Jsem moc rád, že se kromě výstav chcete věnovat i sportovní stránce našeho úžasného plemene. Moc rád pomohu s přípravami této akce a určitě v budoucnu budu nápomocen s pořádáním dalších sportovních akcí spolku ČMKA.“


Šárka Lejdarová

Šárka Lejdarová

rozhodčí bullsportů na víkendové akci Staffbull Camp 2022

Šárka Lejdarová je odbornice na sportovní a loveckou kynologii a bullsporty, majitelka amerického stafordšírského teriéra Nikity a milovnice všech plemen typu bull. V myslivecké rodině se již od mala věnovala kynologii, prošla si mnoha plemeny včetně anglického setra, irského setra, labradora, amerického pitbulteriéra, amerického stafordšírského teriéra i stafordšírského bulteriéra.

Ve svých 18 letech začala s APBT Guccim se sportovní kynologií (zejména s obranami) na mnohých sportovních závodech té doby. Dnes se se svou AST Nikitou věnuje zejména sportovní a lovecké kynologii, canisterapii, dornově metodě a tréninku psů na svém vlastním cvičáku. Moc rádi spolu objíždějí dětská oddělení nemocnic, kde předvádí canisterapii, a v okolí Benátek nad Jizerou připravují mnohá plemena na složení nižších i vyšších kynologických zkoušek.

Šárka má ve svém portfoliu složenou například zkoušku terapeutických psů, zkoušku ovladatelnosti psa (ZOP), zkoušku základní ovladatelnosti (ZZO), barvářskou zkoušku (BZ – III. cena), lesní zkoušku (LZ – I. cena), barvářskou zkoušku honičů (BZH – I. cena), zkoušku vloh (ZV – III. cena), podzimní zkoušku (PZ – II. cena, 3. místo), zkoušku vodní práce (VP – II. cena, 4. místo) a mnoho dalších ocenění včetně klubového šampionátu práce Klubu amerických stafordšírských teriérů (KAST) a 3x 1. místo v lovecké kategorii O pracovní pohár KAST, a to v letech 2016, 2018 a 2019. Zásluhu na její kynologické kariéře mají prý zejména její dědeček, tatínek, maminka a přátelé Kaspy a Johny.

Šárka Lejdarová přijala nabídku Českomoravské kynologické akademie, z.s. již podruhé s velkým nadšením, na víkendové speciální akci STAFFBULL CAMP 2022 bude působit po boku svého přítele, rozhodčího Lukáše Krupky, jako rozhodčí bullsportů. K tomu nám sdělila následující: „Na STAFFBULL CAMP už se moc těším! Ráda ukazuji lidem, že jsou plemena typu bull opravdu všestranná, že jsou to správní teriéři a obrovští životní parťáci. Jsem strašně ráda, že se v České republice mohou lidé soustředit kromě výstav i na bullsporty, sport nebo myslivost.“


Darina Zálišová

Darina Zálišová

přednášející na víkendové akci Staffbull Camp 2022

Darina Zálišová je od roku 2017 ambulantní a sálová veterinární sestra, momentálně na pražské veterinární klinice Via Vet u MVDr. Petra Matušiny, MBA a zároveň působí jako externí veterinární sestra na kolínské veterinární klinice A.A.R. u MVDr. Petra Pohořalého, pod jehož záštitou často vede celé porody různých malých i velkých plemen psů.

Vystudovala obor Veterinářství na SZeŠ v Poděbradech, kde kromě maturitní zkoušky získala i diplom inseminačního technika 1. stupně. Nyní je studentkou posledního ročníku oboru Kynologie na České zemědělské univerzitě v Praze a ve své bakalářské práci s názvem „Březost, porod a puerperium u psa“ se věnuje celému reprodukčnímu procesu psů.

Darina je zároveň dlouholetou chovatelkou plemene stafordšírský bulteriér v chovatelské stanici DOMIDAR DOGS a působí jako garant pro zdraví a veterinární péči v Českomoravské kynologické akademii.

K našemu pozvání na jedinečný víkend STAFFBULL CAMP se vyjádřila následovně: „Jsem velmi ráda za nabídku účasti na druhém ročníku STAFFBULL CAMPU. Ráda předávám své zkušenosti z veterinární praxe, které mohou pomoci budoucím chovatelům. Na všechny účastníky se moc těším!“


Jana Zálišová

Jana Zálišová

přednášející na víkendové akci Staffbull Camp 2022

Jana Zálišová je dlouholetá chovatelka a profesionální handlerka plemene stafordšírský bulteriér. Společně s manželem vlastní chovatelskou stanici DOMIDAR DOGS, která v uplynulých 5 letech získala titul Výstavně nejúspěšnější chovatelská stanice SBT v České republice, který je každoročně vyhlašován klubem SBTC CZ, z.s.

Jako vystavovatelka dosáhla řady mimořádných úspěchů, když k titulu TOP STAFF klubu SBTC CZ, z.s., dosud dovedla čtyři svoje svěřence, získala desítky titulů šampionů a na svém kontě má nespočet titulů BEST OF GROUP, BEST OF DAY a BEST IN SHOW na národních a mezinárodních výstavách, a také titulů klubový vítěz na klubových výstavách v mnoha evropských zemích.

Nejznámějším psem, kterého vystavovala v posledních letech, je beze sporu pes pocházející z její domovské chovatelské stanice, MultiCh. GLIMMER MAN Domidar Dogs, se kterým získala titul TOP TERIÉR v České republice, v roce 2017 také titul RUNNER UP TOP DOG ze všech vystavovaných plemen, a kterého s velkým úspěchem vystavovala také v Anglii, kde získala titul STUD BOOK NUMBER a druhé místo ve výstavní třídě na nejprestižnější výstavě Cruft´s v Birminghamu.

Sponzoři | partneři