Osobnosti

Rozhodčí | osobnosti

Pozvání na první ročník jedinečné události STAFFBULL CAMP přijalo hned několik odborníků na plemeno! Mezi ty největší patří medinárodní rozhodčí a specialista na plemeno SBT Michel Agterberg z Nizozemska, dlouholetá chovatelka a profesionální handlerka Jana Zálišová a dlouholetý závodník, milovník plemene SBT a odborník na bullsporty Lucas Krupka.

Michel Agterberg

Michel Agterberg

rozhodčí pro plemeno SBT na víkendové akci Staffbull Camp 2021

Michel Agterberg je dlouholetý chovatel plemene stafordšírský bulteriér a majitel chovatelské stanice Dailo´s. Po 3 letech pokukování po tomto úžasném plemeni si v roce 2000 pořídil svého prvního jedince, se kterým po 2 letech přijal pozvání do výboru nizozemského klubu Dutch Staffordshire Bull Terrier Club, kde ve své funkci setrval až do roku 2009. Byla to pro něj skvělá příležitost, stal se rozhodčím a získal mnoho kontaktů na staré chovatele SBT a rozhodčí přímo z UK, kolébky plemene.

Jeho prvním šampionem byl v roce 2004 Ch. Ringerike Macho Man, po kterém následovalo mnoho šampionů a vítězů CC Ch. Upperstaffs Bullrider, Ch. Dailo´s Quid pro quo, Ch. Dailo´s The Ferryman a další.

Kariéru rozhodčího začal v roce 2003 po náročném půlročním studiu a základní rozhodcovské zkoušce, díky které mohl posuzovat nizozemské výstavy a následně i výstavy BULL plemen i přímo výstavy SBT.

Od roku 2004 chová Michel také australské ovčáky a jeho odchovánci už získali více než 150 šampionátů a dalších titulů. Díky takovým úspěchům byl Michel 5 let předsedou Asociace australských ovčáků (ASA) a rozhodčím.

V roce 2017 se se svou manželkou přestěhoval z Nizozemska do Maďarska, kde mají pro svou chovatelskou vášeň více prostoru.

Michel Agterberg srdečně přijal nabídku Českomoravské kynologické akademie, z. s., k posuzování plemene stafordšírský bulteriér na akci STAFFBULL CAMP 2021, společně s dlouholetou chovatelskou a profesionální handlerkou Janou Zálišovou. K tomu sdělil: „Moc děkuji za příležitost posuzovat naše úžasné plemeno. Moc se na STAFFBULL CAMP těším.“


Jana Zálišová

Jana Zálišová

rozhodčí pro plemeno SBT na víkendové akci Staffbull Camp 2021

Jana Zálišová je dlouholetá chovatelka a profesionální handlerka plemene stafordšírský bulteriér. Společně s manželem vlastní chovatelskou stanici DOMIDAR DOGS, která v uplynulých 5 letech získala titul Výstavně nejúspěšnější chovatelská stanice SBT v České republice, který je každoročně vyhlašován klubem SBTC CZ, z.s. Jako vystavovatelka dosáhla řady mimořádných úspěchů, když k titulu TOP STAFF klubu SBTC CZ, z.s., dosud dovedla čtyři svoje svěřence, získala desítky titulů šampionů a na svém kontě má nespočet titulů BEST OF GROUP, BEST OF DAY a BEST IN SHOW na národních a mezinárodních výstavách, a také titulů klubový vítěz na klubových výstavách v mnoha evropských zemích. V této souvislosti nelze zapomenout na nádhernou fenu Vantu z Hambalek Bušín, se kterou dosáhla na titul juniorské světové vítězky a BEST OF JUNIOR na Světové výstavě v Paříži v roce 2011. Nejznámějším psem, kterého vystavovala v posledních letech, je beze sporu pes pocházející z její domovské chovatelské stanice, MultiCh. GLIMMER MAN Domidar Dogs, se kterým získala titul TOP TERIÉR v České republice, v roce 2017 také titul RUNNER UP TOP DOG ze všech vystavovaných plemen, a kterého s velkým úspěchem vystavovala také v Anglii, kde získala titul STUD BOOK NUMBER a druhé místo ve výstavní třídě na nejprestižnější výstavě Cruft´s v Birminghamu. Dnes ji můžeme vidět vystavovat dva syny tohoto mimořádného, psa - Ch. KEEP UP WITH Domidar Dogs, který je úřadujícím TOP STAFF klubu SBTC CZ, z.s. a jeho vrhového bratra - KALASHNIKOV Domidar Dogs.

Jana Zálišová přijala s potěšením nabídku ČMKA z.s., k posuzování plemene stafordšírský bulteriér na akci Staffbull Camp 2021, spolu se světoznámým chovatelem, rozhodčím a vynikajícím vystavovatelem ze Severního Irska, panem Paulem Martinem z chovatelské stanice Loyalstaff. K tomu uvedla následující: „Opravdu se moc těším na možnost posuzovat naše nádherné plemeno na této fantastické akci, ve společnosti takového odborníka a rozhodčího, jakým je Paul Martin ze Severního Irska. V kruhu budu posuzovat čestně, pečlivě a laskavě, zcela bez ohledu na barvu jedince či osobu majitele nebo handlera, který stojí na druhém konci vodítka.“


Lucas Krupka

Lucas Krupka

rozhodčí bullsportů na víkendové akci Staffbull Camp 2021

Lucas Krupka je dlouholetý závodník a milovník plemene stafordšírský bulteriér. Ve své kynologické kariéře se věnuje zejména bullsportům, a to na národní i mezinárodní úrovni. V České republice Lucas pořádal například akce DBVA a DDT Staff Cup. Dnes se pravidelně věnuje pořádání akce DDT GLADIATOR GAMES a je členem ZKO Dalešice, ve které v minulosti působil jako trenér bullsportů.

Lucas mimo posuzování bullsportů dlouhá léta závodil se sportovní legendou, psem Diegem, se kterým v jejich sportovní kariéře společně dosáhli mnoha a mnoha sportovních úspěchů včetně vítězství v parkuru. Momentálně se aktivně věnuje psaní knihy Život v bull sportech.

Lucas Krupka přijal nabídku ČMKA z.s., s velkým nadšením. Posuzovat bude sobotní část programu, věnovanou bullsportům. Jednat se bude především o Monkey Track, A-Frame, Treadmill Race a Weight Drag Pull. K tomu nám řekl: „Jsem moc rád, že se kromě výstav chcete věnovat i sportovní stránce našeho úžasného plemene. Moc rád pomohu s přípravami této akce a určitě v budoucnu budu nápomocen s pořádáním dalších sportovních akcí spolku ČMKA.“

Sponzoři | partneři